Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej
+48.33.811.11.25
biuro@tecza.pl polub nas Strefa Agenta

PRZED WYJAZDEM PRZECZYTAJ

PRZECZYTAJ PRZED WYJAZDEM

INFORMACJE DOTYCZĄCE PODRÓŻY
Podstawą prawną umowy o udział w imprezie turystycznej jest ustawa z dnia 29.08.1997 r. o usługach turystycznych z późniejszymi zmianami.

Ważne informacje:

•  W podróż należy zawsze zabrać wygodne obuwie, a wybierając się na wycieczkę, której program obejmuje wyjście w góry należy zabrać (nawet latem) ciepłą kurtkę i mocne buty.
•  Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w katalogu ceny wstępów są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
•  Zawsze wskazane jest posiadanie dodatkowego kieszonkowego na nieprzewidziane wydatki. Warto również zabrać drobne monety na toaletę.
•  W niektórych programach uwzględniona jest również dodatkowa opłata za zestaw słuchawkowy tour guide, która doliczana jest automatycznie przy rezerwacji.
•  Miejsca w autokarze przydzielane są wg kolejności dokonywania rezerwacji.
•  Opłata z tytułu przeniesienie praw i obowiązków na inną osobę w terminie. Pomiędzy 50 a 30 dniem przed rozpoczęciem imprezy turystycznej wynosi 30 zł za umowę, pomiędzy 7 a 30 dniem przed rozpoczęciem imprezy turystycznej wynosi 50 zł za umowę, poniżej 7 dni opłata będzie ustalona indywidualnie.
•  Do 7 dni przed wyjazdem zmiana miejsca wsiadania jest bezkosztowa, między 7 - 3 dniem koszt zmiany miejsca wsiadania wynosi – 20 zł za osobę, poniżej 3 dni rozpatrujemy prośbę indywidualnie.
•  Ceny nie zawierają obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Dokumenty w podróży

Na wyjazdy przebiegające wyłącznie przez kraje Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii oraz na wyjazdy do Grecji, Bułgarii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, jak również w czasie tranzytu przez Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę wymagany jest ważny dowód osobisty lub paszport, ważny co najmniej 6 miesiące po dacie planowanego powrotu do kraju.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu. Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Osoby niepełnoletnie podróżujące z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi lub w towarzystwie tylko jednego rodzica może potrzebować dodatkowego (oficjalnego) dokumentu podpisanego przez obydwoje rodziców, drugiego rodzica lub opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), w którym wyrażą oni zgodę na jego podróż. Zaświadczenie musi być sporządzone przez notariusza oraz przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego.

Karta EKUZ

Dodatkowo zalecamy wyrobienie bezpłatnej karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) i zabranie jej na wyjazd do krajów Unii Europejskiej oraz krajów EFTA (Norwegia, Szwajcaria, Islandia, Lichtenstein).
EKUZ niejednokrotnie bardzo usprawnia korzystanie ze świadczeń zdrowotnych za granicą i jest uzupełnieniem ubezpieczenia komercyjnego. Więcej szczegółów na stronie: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/


INFORMACJE DOTYCZĄCE UMOWY I UBEZPIECZENIA

Przy podpisywaniu umowy należy wpłacić 25 % ceny imprezy wciągu 2/3 dni roboczych od założenia rezerwacji, dopłata do pełnej kwoty powinna nastąpić najpóźniej na 30 dni przed datą wyjazdu. Rezerwacje można założyć za pośrednictwem: strony internetowej tecza.pl, osobiście w punkcie sprzedaży na ul. Cechowej 6 lub numerem tel. +48.33.811.11.25, w dziale organizacji pod numerem tel. +48.33.811.11.22 oraz u agentów w całej Polsce (o wykaz agentów w danej miejscowości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z działem organizacji).

Turyści wyjeżdżający z B.P. ”Tęcza” na wycieczki zagraniczne ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Signal Iduna Polska S.A. na następujące kwoty:
•  20.000 € - KL (obejmuje choroby przewlekłe);
•  7.000 PLN – NNW;
•  800 PLN – bagaż.
Turyści wyjeżdżający z B.P. Tęcza na wycieczki krajowe ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Signal Iduna Polska S.A. na następującą kwotę:
•  7.000 PLN – NNW
Ogólne Warunki Ubezpieczenia-> https://tecza.pl/ogolne-warunki-ubezpieczenia-bezpieczne-podroze.html

Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

Każdy turysta może dokupić do rezerwacji dodatkowe ubezpieczanie od Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej. Ubezpieczenie jest dostępne po zapłaceniu dodatkowej składki, poniżej stawki różnych wariantów:
1. Ubezpieczenie - obejmujące Choroby Przewlekłe (CP) oraz zachorowania na Covid 19 (CV) - wariant (RG+RGS+CP+CV) = 3,60 % wartości imprezy
2. Ubezpieczenie - obejmujące Choroby Przewlekłe (CP) zachorowania na Covid 19 oraz kwarantanne (CQ) - wariant (RG+RGS+CP+CV+CQ) = 5,40 % wartości imprezy
Rezygnacja z wyjazdu wiąże się z potrąceniem kosztów rezygnacji zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa (OWU) -> https://tecza.pl/warunki-uczestnictwa-na-rok-2024.html
Jeżeli rezygnacja z wyjazdu jest spowodowana przez czynnik, który jest ujęty w Warunkach Ubezpieczenia np. nagłej choroby, nieszczęśliwego wypadku, śmierci osoby bliskiej, następstwa choroby przewlekłej, szkody w mieniu powstałej w wyniku działania zdarzenia losowego to taka osoba może się ubiegać u naszego ubezpieczyciela Signal Iduna o zwrot potrąconych środków.
Ogólne Warunki Ubezpieczenia KR -> https://tecza.pl/klauzula-covid-19-oraz-kwarantanna.html (Dokładny zakres ubezpieczenia – §10, punkt 1)
Rozwinięcie skrótów:
RG – rezygnacja z imprezy turystycznej ,
RGS – przerwanie uczestnictwa w imprezie turystycznej,
CP – choroby przewlekłe
CQ – kwarantanna
CV- covid-19

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)

Wszystkie imprezy z katalogu objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym (TFG).
Od dnia 26.11.2016 obowiązuje ustawa o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG), zgodnie z którą turyści zobowiązani są do opłaty składki na ten fundusz. Opłata na TFG dla imprez do Polski i krajów posiadających lądową granicę z Polską wynosi 2,00 PLN, natomiast dla pozostałych imprez 10,00 PLN.

Ceny wyjazdów na Naszej stronie nie obejmują obowiązkowej opłaty na ten fundusz.
COVID-19 WARUNKI WYJAZDOWE NA WCZASY ORAZ WYCIECZKI
Przepisy dotyczące kwarantanny, przekraczania granic i restrykcji, ciągle się zmieniają. B.P. „Tęcza” zachęca podróżnych do sprawdzania bieżących informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych -> https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz na specjalnie stworzonej przez Unie Europejską stronie -> https://reopen.europa.eu/pl/.

 
CZAS REALIZACJI IMPREZY
W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu. Rozkłady jazdy są dostępne na naszej stronie internetowej przy każdej wycieczce oraz wczasach (w zakładce „Terminy i ceny”).
W programach wycieczek podajemy ilość dni od wyjazdu z Polski do przyjazdu do Polski. Oznacza to że podróż autokarem wliczona jest w czas trwania imprezy turystycznej.
Godziny powrotów z wycieczek oraz wczasów w programie są orientacyjne. Na godziny powrotów mają wpływ: granice, ewentualne kontrole oraz warunki na trasie.
 
PRZEDSTAWICIELE BIURA W MIEJSCU REALIZACJI IMPREZY
Pilot jest osobą reprezentującą organizatora imprezy turystycznej. Towarzyszy uczestnikom imprezy, sprawuje opiekę nad nimi oraz czuwa nad sposobem wykonywania na ich rzecz usług oraz przekazuje podstawowe informacje dotyczące odwiedzanego kraju i miejsca, wskazuje lokalne atrakcje, przyjmuje zgłoszenia dotyczące uchybień.
Przewodnik (z reguły dodatkowy płatny), którzy najlepiej znają swoje miasta i przeszli odpowiednie szkolenia. Przewodnicy lokalni posiadają uprawnienia do wykonywania swego zawodu, wydane przez właściwe organy kraju, na terenie którego pracują.
Rezydent odpowiada za techniczną organizację pobytu, zakwaterowanie, spotkania informacyjne oraz za pośrednictwo w sprzedaży imprez fakultatywnych. Rezydenci nie mieszkają w tych samych obiektach co turyści. Natomiast stacjonuje w jednej z miejscowości, gdzie codziennie pełni dyżury w biurze, a w innych miejscowościach pełni dyżury w wyznaczonych miejscach i dniach przez cały sezon. W sytuacjach awaryjnych jest dostępny pod numerem telefonu wywieszonym na tablicy informacyjnej w każdym obiekcie.
Podczas wczasów w Grecji w jednej z miejscowości stacjonuje kierowca. Codziennie rano organizowane są darmowe przejazdy na trasie: Kokkino Nero-Koutsoupia (do Koutsoupii na żwirkowo-piaszczystą plażę, a do Kokkino Nero na zakupy). Wyjątkiem jest piątek kiedy to organizowany jest wyjazd na targ do Nei Pori, za dodatkową opłatą. Natomiast w miejscowościach; Nei Pori, Stomio, Kokkino Nero, Koutsoupia, Velika istnieje możliwość wypożyczenia roweru (za dodatkową opłatą) na telefon, który dostarczy nasz kierowca.
Każdy uczestnik powinien przestrzegać zaleceń zarówno pilota, rezydenta jak i kierowcy.
 

 
 

AUTOKAR
Pierwszy rząd siedzeń jest przeznaczony dla obsługi imprezy. Pozostałe miejsca są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń, nie ma możliwości wykupienia konkretnego miejsca w autokarze.
Nasze biuro współpracuje z profesjonalnymi firmami przewozowymi, którzy zapewniają bezpieczeństwo i komfort Naszym turystom. Autokary przewoźników wyjeżdzające na wycieczki oraz wczasy za przednią szybą mają umieszczoną tablicę informacyjną z logo.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych do autokarów docelowych połączenia mogą być realizowane m.in.  autokarami turystycznymi, mikrobusami lub taksówkami. Tym samym należy liczyć się z przesiadką w jednym z miast, gdzie zjeżdża się kilka różnych autokarów
Prosimy pamiętać, o tym, że toalety autokarowe mają ograniczoną pojemność i powinny być traktowane jako awaryjne. Postoje autokaru gdzie skorzystać można z toalet są organizowane co ok. 3/4 godziny.
W trakcie jazdy obowiązuje zakaz poruszania się po autokarze, ponieważ np. przy gwałtownym hamowaniu może się to skończyć ciężkim uszczerbkiem zdrowotnym. Ze względów bezpieczeństwa ciepłe napoje są sprzedawane tylko podczas postoju.
BAGAŻ
Każdy Podróżny ma prawo do zabrania jednego lub dwóch szt. bagażu głównego o łącznej wadze do 23 kg oraz bagażu podręcznego do 4 kg. Organizator może odmówić zabrania ponadnormatywnego bagażu. W niektórych przypadkach gdy będzie możliwe zabranie ponadnormatywnych bagaży organizator pobierze opłatę w wysokości 5 PLN za każdy dodatkowy kilogram.
Ograniczenia w przewożeniu rzeczy.
Limity towarów przewożonych przez granice w bagażu turystycznym:
• 1 litr napoju o zawartości alkoholu powyżej 22% albo 2 litry napoju o zawartości poniżej 22%, 4 litry wina
• 40 sztuk papierosów (2 paczki) lub 10 szt. cygar lub 50 g tytoniu
• 1 opakowanie perfum
• 1 opakowanie wody toaletowej

TOUR GUIDE
Realizacja niektórych programów jest oparta o system Tour Guide, który otrzymują Państwo na czas zwiedzania. Dzięki niewielkim odbiornikom podczas zwiedzania niektórych wnętrz oraz spacerów pilot lub przewodnik przekazuje ważne informacje do Uczestnika imprezy. Odbiornik należy każdorazowo wyłączyć po zakończeniu zwiedzania. W przypadku zgubienia lub zniszczenia odbiornika Uczestnik zostanie obciążony opłatą w wysokości 350 zł lub kosztami naprawy. Dodatkowa opłata za zestaw słuchawkowy jest doliczana automatycznie do umowy. Z nadajnikami należy obchodzić się delikatnie.
OSOBY PODRÓŻUJĄCE W POJEDYNKĘ
Osoby samotnie wyjeżdżające na wczasy do Grecji, muszą uiścić dopłatę do pokoju, która jest doliczana automatycznie do rezerwacji. Nie ma możliwości opcji dokwaterowania. Natomiast w przypadku wycieczek, jeżeli turysta chcące uniknąć dopłaty za pokój jednoosobowy może wyrazić zgodę na dokwaterowanie z innymi samotnie podróżującymi osobami. W przypadku, kiedy nie znajdziemy osoby na dokwaterowanie, klient nie musi dopłacać do pokoju jednoosobowego i będzie zakwaterowany w pojedynkę.
WYŻYWIENIE WCZASY
W apartamentach i studiach (posiadających aneks kuchenny) nie ma wyżywienia, co wiąże się organizacją posiłków przez turystów. W hotelu Vlassis istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w restauracji hotelowej. W hotelu Kochili w cenie wliczone jest wyżywienie w formie HB, nie ma możliwości rezygnacji z wyżywienia.
WYŻYWIENIE WYCIECZKI
Z reguły pierwszym przysługującym posiłkiem jest obiadokolacja, a ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu (chyba, że w programie jest zawarte inaczej).
Podawane śniadania są z reguły kontynentalne, czyli skromne, złożone z pieczywa, nabiału lub dżemu i czasami wędliny. Obiadokolacja to ciepły posiłek w porze kolacji, zazwyczaj dwudaniowy.
Na większości imprez przez nas oferowanych obiadokolacja jest wliczona w cenę, natomiast niektóre programy zawierają dodatkową opłatę. W przypadku niektórych wycieczek, kiedy nie ma możliwości dopłaty turysta w czasie wolnym będzie miał możliwość zjedzenia w restauracji wskazanej przez pilota. Obiadokolacje mogą być organizowane w restauracjach hotelowych, w restauracjach na mieście lub podczas rejsu. Napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie.
Należy pamiętać! Z restauracji hotelowej nie wolno zabierać żadnych artykułów, gdyż jest to ZABRONIONE i obsługa hotelu może nałożyć karę zgodna z regulaminem hotelu.

Plik PDF do pobrania