Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej
+48.33.811.11.22
biuro@tecza.pl polub nas

Komunikat z dnia 7 sierpnia 2020r - Grecja

Bielsko – Biała 2020-08-07

Zgodnie z rozporządzeniem greckich władz w chwili obecnej (do 15 sierpnia 2020) wjazd do Grecji w celach turystycznych przez drogowe przejście graniczne jest możliwy jedynie za okazaniem negatywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego metodą PCR. Najnowsze doniesienia z dobrze poinformowanych źródeł informują nas, że obowiązek taki zostanie przedłużony do końca sezonu. Grecy wprowadzili ostatnio również ograniczenia dla własnych obywateli wracających do kraju. Jednocześnie zarówno w Grecji jak i Polsce oraz krajach tranzytowych, ilość potwierdzonych zakażeń rośnie

W naszej ocenie w takiej sytuacji nie będzie możliwe realizowanie autokarowych wyjazdów wczasowych do Grecji, w związku z tym podjęliśmy decyzję o odwołaniu tych wyjazdów do końca sezonu 2020.

Do 10 września będzie gotowa oferta wczasów w Grecji na rok 2021.

Turyści mający rezerwacje na odwołane wyjazdy mają możliwość:
1. Pobytu w zaplanowanych obiektach jedynie na zasadzie dojazdu własnego.
Drogą lądową (z koniecznością okazania się negatywnym wynikiem testu na Covid-19) lub samolotem, gdzie obecnie nie jest wymagane okazanie się wynikiem testu na Covid-19. Termin pobytu w Grecji może zostać dostosowany do rozkładu lotów. Najbliższe lotnisko w Grecji to Port lotniczy Saloniki-Macedonia (SKG). Do Salonik latają m.in.: Ryanair z Krakowa, Warszawy, Rzeszowa i Bratysławy; Wizzair z Budapesztu i Wiednia, oraz PLL LOT z Warszawy.  BP Tęcza nie pośredniczy w zakupie biletów lotniczych.   
2. Zamiany terminu na rok 2021 lub kierunku wyjazdu, z uwzględnieniem zniżki 10% liczonej od             wartości   wpłaconej do 25 kwietnia 2020 zaliczki.
3. Otrzymania vouchera na wpłaconą zaliczkę.
4. Zwrotu wpłaconej zaliczki zgodnie z obowiązującymi przepisami 180+14 dni.

Wciąż mamy nadzieję, że wycieczki do Grecji planowane pod koniec sierpnia i na początku września będą mogły się odbyć. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do 17 sierpnia 2020.

Z wyrazami szacunku
 
 
 Prezez Janusz Handzlik