+48.33.811.11.22
biuro@tecza.pl polub nas

Infolinia

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowieniego terminu, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem tel. + 48 (33) 811 11 22

Informacje dodatkowe

Dlaczego warto?
1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
2. Posiadamy najwyższą gwarancję ubezpieczeniową na rynku.
3. Wygoda - rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo
Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem.

Program

PROGRAM WYCIECZKI:

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice - Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Żory, Rybnik, Wodzisław Śl., Jastrzębie Zdrój, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Słowację i Węgry, wjazd do Serbii, zakwaterowanie w okolicy granicy serbsko-węgierskiej, nocleg.
2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sofii, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ – Śniadanie, zwiedzanie SOFII m.in.: SOBOR ALEKSANDRA NEWSKIEGO, CERKIEW patronki miasta ŚW. SOFII, UNIWERSYTET, ZGROMADZENIE LUDOWE, dawny PAŁAC CARSKI, TEATR NARODOWY, ROTUNDA ŚW. JERZEGO, CERKIEW ŚW. NIEDZIELI, MECZET BANIA BASZI DŻAMIJA, DAWNA ŁAŹNIA MIEJSKA. Przejazd do RYŁSKIEGO MONASTYRU - największego klasztoru w Bułgarii wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie klasztoru oraz MUZEUM (8 BGN). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do PŁOWDIWU, spacer po STARYM MIEŚCIE, zwiedzanie m.in.: ODEON, STADION RZYMSKI, TEATR STAROŻYTNY – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, DOMOSTWA z okresu BUŁGARSKIEGO ODRODZENIA. Następnie przejazd do Nesebyru – starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNSECO, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ – Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ – Śniadanie, spacer po STARYM MIEŚCIE NESEBYRU, zwiedzanie m. in.: zespół ŚREDNIOWIECZNYCH CERKWI W BUŁGARSKIM STYLU SAKRALNYM i OBWAROWAŃ. Wyjazd ok. godz. 12:00 do portu w BURGAS - REJS STATKIEM NA WYSPĘ ŚW. ANASTASII (10 BGN), 2-godzinny pobyt na wyspie, na terenie której jest klasztor, muzeum, cerkiewka, restauracja oraz kawiarnia. Powrót do portu, przejście do centrum miasta, zwiedzanie MUSEUM ARCHEOLIGICZNEGO (5 BGN) z bogatą kolekcją artefaktów pochodzących ze znalezisk archeologicznych z rejonu, dotyczących Starożytnej Tracji, okresu kolonii greckich oraz okresu Imperium Rzymskiego. Wyjazd ok. 19:15 na WIECZOREK FOLKLORYSTYCZNY z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim winem (25 BGN), powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ - Śniadanie, wyjazd na PRZYLĄDEK KALIAKRA – cypel wcięty w Morze Czarne na długości 2 km, położony na pionowych skałach o wysokości 60-70 m, zwiedzanie REZERWATU PRZYRODNICZEGO i ARCHEOLOGICZNEGO (6 BGN) z pozostałościami OBWAROWAŃ i BRAMA GŁÓWNĄ. Następnie przejazd do BAŁCZIKU (starożytnego Dionisopolis) – miasta, w którym znajduje się była letnia rezydencja rumuńskiej królowy Marii, spacer po KOMPLEKSIE PAŁACOWO – OGRODOWYM (10 BGN). Przejazd do WARNY, zwiedzanie SOBORU ŚW. BOGURODZICY, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ – Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KAZANŁYKU, stolicy DOLINY KRÓLÓW TRACKICH – zwiedzanie MUZEUM Z WYSTAWĄ SKARBÓW KULTURY TRACKIEJ (8 BGN). Następnie przejście do MUZEUM RÓŻ (6 BGN). Przejazd do miejscowości SZIPKA – zwiedzanie GROBOWCA TRACKIEGO KRÓLA SEUTHESA III – jednego z największych GROBOWCÓW TRACKICH z IV w. p.n.e. (6 BGN), następnie zwiedzanie MONASTYRU NARODZENIA PAŃSKIEGO. Przejazd malowniczą trasą górską przez PRZEŁĘCZ SZIPKA (1.205 m n. p. m) do wioski etnograficznej ETYR, zwiedzanie (5 BGN). Przejazd do DRIANOWSKIEGO MONASTYRU z przełomu XII-XIII w., zwiedzanie. Przejazd do WELKIEGO TYRNOWA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie WELKIEGO TYRNOWA - twierdza CAREWEC (6 BGN) z WIEŻĄ BALDWINA, REZYDENCJĄ PATRIARCHY oraz SKAŁĄ STRACEŃ, CERKIEW ŚW. DYMITRA, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.
11. DZIEŃ - Powrót do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach południowych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów

Świadczenia

Cena zawiera

- przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)

- 9 noclegów ze śniadaniami (bufet) w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)

- 7 obiadokolacji, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie

- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW, bagażCena nie zawiera

biletów wstępu 95 BGN

Terminy i ceny

DataTrasaCenaRezerwuj
19.08-
29.08.2017
11 dni
Stop1709 PLNStop