Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej
+48.33.811.11.22
biuro@tecza.pl polub nas

Infolinia

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowieniego terminu, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem tel. + 48 (33) 811 11 22

Informacje dodatkowe

Dlaczego warto?
1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
2. Posiadamy najwyższą gwarancję ubezpieczeniową na rynku.
3. Wygoda - rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo
Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem.

Program

Alpy Zachodnie - wycieczka objazdowa (Włochy, Szwajcaria, Francja)


1. DZIEŃ – (rozpoczęcie wycieczki, tranzyt przez Czechy i Austrię, przyjazd do Włoch)
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn(wg rozkładu jazdy na str. 6). Przejazd tranzytem przez Czechy i Austrię do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ – (Dolomity Zachodnie, Alpy Retyckie, Bernina Express Tirano St. Moritz, jezioro Como).
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez DOLOMITY ZACHODNIE i ALPY RETYCKIE do TIRANO. Przejazd pociągiem Kolei Retyckich „BERNINA EXPRESS”* (25 €), trasą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO „od palm do lodowców”, przez PRZEŁĘCZ BERNINA (2.253 m n.p.m.) obok lodowców PIZ BERNINA (4.049 m n.p.m.) do najstarszego kurortu Szwajcarii ST. MORITZ. Zwiedzanie miasta, w tym m.in.: CENTRUM DORF, KRZYWA WIEŻA, spacer promenadą nad jeziorem. Powrót do Włoch przez CHIAVENNĘ, nad JEZIOREM COMO do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ – (zwiedzanie, Lugano, Ticino, San Salvatore, Dolina Verzasca, Locarno, Jezioro Maggiore).
Śniadanie, przejazd do LUGANO w szwajcarskim TICINO. Wyjazd kolejką na szczyt SAN SALVATORE (16 €), panorama miasta oraz jeziora Lugano, następnie zwiedzanie starówki, spacer promenadą nad jeziorem oraz PARK BOTANICZNY CIANI, czas wolny. Przejazd do DOLINY VERZASCA z TAMĄ JAMESA BONDA, starożytny most, spacer wzdłuż rzeki VERZASCA. Wyjazd do LOCARNO, zwiedzanie starówki oraz spacer promenadą nad JEZIOREM MAGGIORE. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ – (rejs na wyspy Isola Bella i Isola Fescatori, Dolina Aosta, Matterhorn)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd wzdłuż JEZIORA MAGGIORE do miasta STRESA, rejs motorówkami (5 €) na wyspy: ISOLA BELLA i ISOLA PESCATORI. Zwiedzanie barokowego PAŁACU BOROMEUSZY (13 €) z „muszlowymi grotami” oraz „WISZĄCYCH OGRODÓW BABILONU”, czas wolny na WYSPIE RYBAKÓW. Przejazd w kierunku DOLINY AOSTA pod najsłynniejszy szczyt ALP, MATTERHORN (4.478 m n.p.m.) - piesza wycieczka pod zbocze góry. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ – (Gran Paradiso, Aosta)
Śniadanie, przejazd do najstarszego i największego Parku Narodowego Włoch GRAN PARADISO. Przejście w kierunku szczytu GRAN PARADISO (4.061 m n.p.m.), a następnie przejazd i zwiedzanie trzystopniowych KASKAD LILLAZ. Wyjazd do AOSTY zwiedzanie zabytków z czasów rzymskich m.in.: BRAMA PRETORIAN i TEATR RZYMSKI (I w n.e.). Spacer po mieście, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ – (Tunel Mont Blanc, Chamonix, kolej linowa na Aiguille du midi, masyw Mont Blanc).
Śniadanie, przejazd tunelem Mont Blanc do stolicy Alp Francuskich CHAMONIX – zwiedzanie miasta. Wyjazd na szczyt AIGUILLE DU MIDI (3.842 m n.p.m.) kolejką linową (45 €), dalej windą do SZKLANEJ KABINY – widok na masyw MONT BLANC (4.810 m n.p.m). Powrót do Chamonix, przejazd do hotelu na terenie Włoch, obiadokolacja, nocleg.
** Wariant dodatkowy: ze szczytu Aiguile du Midi przejazd panoramicznymi wagonikami kolejki nad Lodowcem MER DE GLAS do szczytu Hellbronner (3.466 m n.p.m.), dalej najnowocześniejszą kolejką świata do włoskiego kurortu Courmayeur (34 €).

7. DZIEŃ – ( Szwajcaria, zwiedzanie Murten, droga powrotna )
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w godz. dopołudniowych, przejazd przez Szwajcarię, zwiedzanie średniowiecznego miasta MURTEN, czas wolny.

8. DZIEŃ – (Niemcy, Czechy, zakończenie wycieczki)
Przejazd przez Niemcy i Czechy. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach dopołudniowych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych
obiektów.
Z uwagi na pobyt w górach należy zabrać ze sobą mocne, wygodne obuwie oraz ciepłą kurtkę.
* alternatywny przejazd autokarem

Świadczenia

Cena zawiera

- przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)
- 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/***(pokoje 2,3 os. z łazienkami)
- 5 obiadokolacji w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie !! opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Cena nie zawiera

biletów wstępów - ok. 113 EUR (**148 EUR) + ok. 10 EUR miejscowi przewodnicy

Terminy i ceny

DataTrasaCenaRezerwuj
Brak oferty spełniającej podane kryteria